Fyzika

Je vědní obor, který zkoumá zákonitosti přírodních jevů. Popisuje vlastnosti a projevy hmoty, antihmoty, vakua, přírodních sil, světla i neviditelného záření, tepla, zvuku atd.

Malý Archimédes

Seznamte žáky s Archimédem a jeho otázkami k vztlakové a gravitační síle! Jaký je mezi nimi vztah, jak působí na tělesa? Lekci ve výuce vyzkoušeli žáci 5.třídy, ale jistě je vhodná i pro nižší třídy, pokud s nimi chcete zkoumat toto téma.

více informací

Povánoční lekce

Vyzkoušejte si s žáky zbrusu novou povánoční lekci. Budete při ní společně se slavnými vědci jako jsou Galileo Galilei, Issac Newton a Albert Einstein kriticky přemýšlet a přijdete na kloub významu slov gravitace, atmosféra a vakuum.

více informací

Němí strážci

Znáte strážce Velikonočního ostrova, sochy Moai? Kdo sochy vytvořil? Jak je možné, že se tak velké sochy mohly pohybovat? Proč se nachází jen na pobřeží? Všechny tyhle otázky nás zavedou k přemýšlení, jaké triky lze provádět s těžištěm.

více informací

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat svěží badatelské novinky v momentě, když jsou čerstvé? Neváhejte a přihlašte se k odběru badatelského newsletteru.

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2021. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons