Badatelský deník

Každý správný badatel má vždy při ruce svůj osobitý badatelský deník. Chodí po světě, oči otevřené, uši nastražené, mysl bystrou a tužku v pohotovosti, aby si mohl vše zajímavé poznamenat a neztratila se mu jediná geniální myšlenka!

Chystali jste se na výlet, ale zmařilo vám ho počasí? Nevadí, připravte si tužky, pera, pastelky, jehlu a nit a pusťte se do tvorby badatelského deníku. S ním bude váš další výlet ještě povedenější, než mohl být tenhle! Využijte čas a vyrobte si badatelský deník.

Je to jednoduché!

Stáhněte si návod a soubor listů na výrobu vlastního badatelského deníku.

A až se ten výlet příště vydaří, zkuste si ho s dětmi užít badatelskýma očima. Pozorujte všechno kolem. Potkali jste cestou nějakou zajímavou přírodninu, netradiční předmět? Vyvolalo to ve vás nějaké zajímavé otázky? Zapište nebo namalujte si všechno, co byste chtěli vyzkoumat, čemu byste rádi přišli na kloub. Přejeme veselé objevování! 

K čemu je práce s badatelským deníkem ve škole?
Při badatelském učení je velmi podstatné, aby děti průběžně reflektovaly, na čem pracují a proč to dělají. V zápalu zkoumání totiž lehce zapomenou na celkový smysl činnosti, kterou právě provádějí. Badatelský deník je jednoduchou pomůckou, která dětem pomáhá neztratit se v badatelském postupu. Průběžným zaznamenáním každého kroku se děti lépe zorientují, kde se zrovna v bádání nachází. 

MOTIVACE

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2023. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons