Metodické materiály pro ZŠ

Metodické materiály projektu Badatelé.cz provedou učitele základních škol zásadami BOV. Pěkně krok za krokem.

Vznikly ve spolupráci s učiteli českých základních škol. Tým 26 učitelů se podílel na tvorbě lekcí, připomínkování textu a ve třídách vyzkoušel aktivity, založené na metodě BOV. Vše je tedy ověřeno v reálné výuce a naleznete v nich řadu postřehů a tipů od žáků i učitelů. Rodily se celé dva roky a pracoval na nich široký autorský tým. Nyní jsou tady pro vás! 

Sada metodických materiálů  - Průvodce  pro učitele (metodika badatelství), Přílohy a videa k němu  jsou  tu ke stažení  (odkaz pod obrázkem níže). Případně videa najdete  i našem YOUTUBE kanále.

.

PĚT KROKŮ - příručka pro badatele, kteří mění svět!  

Volně ke stažení je také nová metodika k badatelsky orientované výuce, která obohacuje původní metodiku o 5.krok.Ten se zaměřujuje na propojování bádání s každodenním životem.

 


Pokud se vám nepodařilo si metodické materiály stáhnout, napište si o ně - alena.kohoutova@terezanet.cz  a my vám poradíme!


 

MOTIVACE
Ještě váháte, jestli je BOV pro vás to pravé? 

Očekávala jsem, že bude BOV velkou příležitostí pro prakticky orientované žáky, kteří díky němu zažijí úspěch. Už jsem ale nečekala, že bude mít tak pozitivní vliv na kolektiv, spolupráci ve skupinách a atmosféru ve třídě.
Liběna Dopitová
ZŠ Vsetín - Rokytnice, spoluautorka metodiky projektu Badatelé.cz

Včera jsem s velkým úspěchem s žáky 4. třídy odučila hodinu Rostliny se červenají. Myslela jsem si, že to prostě jen vyzkouším a uvidím, co to s nimi udělá, ale oni mě nesmírně překvapili. Nejenže neměli problém s kladením otázek a s tvorbou hypotézy, ale v pohodě vymysleli ještě další téma na ověření. Ptali se kolik vody "vypije" rostlina za 1 den a sami na to pak tvořili hypotézy. 
Pokus se nám povedl a krok za krokem jsme se úspěšně prokousali metodou podle lekce. Suprovní. Díky moc. Pokusím se do konce roku absolvovat ještě nějakou. 
Lenka Skýbová
ZŠ Vřesina, účastnice vzdělávacího semináře projektu Badatelé.cz

"To bylo super vyučování. Nejvíc se mi líbilo, že jsme kreslili plakáty - mohli jsme na ně použít i obrázky z reklamních časopisů a supermarketů. Také mě bavilo, jak jsme zjišťovali, kolik kilogramů která kost unese."
Žák 5. ročníku, závěr lekce Pevnost kostí

 

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons