
Jak a proč vysadit les na školní zahradě?
Zveme vás na webinář 22. března! Přijďte si poslechnout, proč a jak si pořídit přírodní učebnu přímo u školy, a jak na tom spolupracovat s obcí.
Inspirace k badatelské výuce? Jak vypadá a funguje badatelství ve školní praxi? To jsou novinky z badatelského světa!
Zveme vás na webinář 22. března! Přijďte si poslechnout, proč a jak si pořídit přírodní učebnu přímo u školy, a jak na tom spolupracovat s obcí.
Zveme vás na seminář Badatelsky orientované výuky v Ekocentru Huslík u Poděbrad.
Máme pro vás drobný tip na pomůcku k sebehodnocení žáků po badatelské výuce a zároveň pozvánku na blížící se seminář na toto téma.
Letos vás proškolíme i na místech, kde byste nás nečekali. Prohlédněte si čerstvou nabídku jarních badatelských seminářů.
Zveme vás i vaše žáky na vesmírný webinář
Považujete vzdělávání o klimatu za důležité, ale nevíte, jak do toho? Už o klimatické změně učíte a chcete se vzdělávat dál? Pracujete s mladými lidmi ve věku 12-16 let? Potom je nový online kurz připravený právě pro vás!
Hledáte inspiraci, jak učit o půdě, aby to žáky bavilo, a co nejvíc věcí si mohli sami prakticky vyzkoušet? Chcete vést žáky k uvědomění, jak moc je pro nás půda důležitá, nejen jako zdroj obživy, ale i pro zmírnění dopadů klimatické změny?
Chcete vědět, o čem a jak se bádá na jiných školách? Máte chuť sdílet své úspěchy, dotazy či výzvy, se kterými se potýkáte při bádání? Zastavte se na kus řeči v našem Badatelském café.
Bádáte? Vyzkoušejte si prezentování online a inspirujte se navzájem.
Pusťte se s dětmi do plnění výzev zaměřených na změny klimatu a její dopady na přírodu ve vašem okolí.
Srdečně vás zveme na badatelské semináře na živo. V Praze a Valašském Meziříčí.
Na konci května proběhne největší studentská konference v České republice. Rádi vás přivítáme mezi posluchači.
Umíte si představit jak vypadá kořenový systém stromů? Pohlédněte do virtuální galerie Univerzity ve Wageningu. Obrázky 180 středoevropských dřevin krásně zachycují tuto skrytou část stromů a některé z nich vás možná překvapí!
Srdečně vás zveme na jarní badatelské semináře na živo. V Praze a České Třebové.
Jedna - dvě - tři - čtyři - pět. Stačí? Nebo máte někdy pocit že je to málo? Pokud učíte badatelsky, možná jste také narazili na otázku Jak při bádání hodnotit žáky? Přijďte na seminář!
Během 7 týdnů Vás provedeme metodou badatelsky orientovaného vyučování a získáte materiály a tipy do výuky. Vše si vyzkoušíte v praxi a po celou dobu Vám rádi poradí zkušení badatelští učitelé a metodici vzdělávacího centra TEREZA.
Hodnocení k BOV určitě patří. Někdo během bádání i známkuje, někdo ne. Vyzkoušejte třeba aktivitu "Odložená známka", kterou můžete využít při hodnocení správně formulované hypotézy ve chvíli, kdy tuto dovednost nacvičujete.
Pomáhejte České společnosti ornitologické sčítáním ptáků.
A co tam? To vám poradí náš adventní kalendář. Nápady z něho určitě využijte nejen ve svátečních či novoročních dnech.
Přijďte na otevřené online/setkání GLOBE škol, kde žáci představí své školní projekty na plánované setkání GLOBE/škol. Budou je i konzultovat s odborníky, aby je do setkání vypilovali do dokonalosti.
Připojte se na mezinárodní workshop PULCHRA a nechte se inspirovat badatelskými projekty z 10 evropských zemí, které propojují nejen školy a místní komunity, ale i prakticky mění místní prostředí k lepšímu.
Najdete v něm nejen nápady, jak učit fyziku venku, ale i příklady nejrůznějších badatelských aktivit ze škol. Dozvíte se v ní i jak naplánovali a vybudovali školní zahradu v ZŠ Židlochovice a další inspiraci. Stáhněte si nové číslo zdarma.
Badatelství je od samého počátku součástí projektu PULCHRA. V rozhovoru s Hankou Svobodovou, se dozvíte, jak vnímá badatelství jedna z konzultantek škol z PULCHRA projektu a jaké vidí možnosti využití této metody ve školních projektech.
Podívejte se skrz dobové fotografie do Teplic ´89, kde se k revoluci přidali také kvůli vysokému znečistění místní přírody! Můžete tak objevovat chemické, biologické i historické souvislosti 17.listopadu 1989.