
Zajímá vás, jak školy bádají v praxi? Přijeďte na GLOBE Games!
Na konci května proběhne největší studentská konference v České republice. Rádi vás přivítáme mezi posluchači.
Inspirace k badatelské výuce? Jak vypadá a funguje badatelství ve školní praxi? To jsou novinky z badatelského světa!
Na konci května proběhne největší studentská konference v České republice. Rádi vás přivítáme mezi posluchači.
Umíte si představit jak vypadá kořenový systém stromů? Pohlédněte do virtuální galerie Univerzity ve Wageningu. Obrázky 180 středoevropských dřevin krásně zachycují tuto skrytou část stromů a některé z nich vás možná překvapí!
Máme pro vás drobný tip na pomůcku k sebehodnocení žáků po badatelské výuce a zároveň pozvánku na blížící se seminář na toto téma.
Srdečně vás zveme na jarní badatelské semináře na živo. V Praze a České Třebové.
Jedna - dvě - tři - čtyři - pět. Stačí? Nebo máte někdy pocit že je to málo? Pokud učíte badatelsky, možná jste také narazili na otázku Jak při bádání hodnotit žáky? Přijďte na seminář!
Během 7 týdnů Vás provedeme metodou badatelsky orientovaného vyučování a získáte materiály a tipy do výuky. Vše si vyzkoušíte v praxi a po celou dobu Vám rádi poradí zkušení badatelští učitelé a metodici vzdělávacího centra TEREZA.
Hodnocení k BOV určitě patří. Někdo během bádání i známkuje, někdo ne. Vyzkoušejte třeba aktivitu "Odložená známka", kterou můžete využít při hodnocení správně formulované hypotézy ve chvíli, kdy tuto dovednost nacvičujete.
Pomáhejte České společnosti ornitologické sčítáním ptáků.
A co tam? To vám poradí náš adventní kalendář. Nápady z něho určitě využijte nejen ve svátečních či novoročních dnech.
Přijďte na otevřené online/setkání GLOBE škol, kde žáci představí své školní projekty na plánované setkání GLOBE/škol. Budou je i konzultovat s odborníky, aby je do setkání vypilovali do dokonalosti.
Připojte se na mezinárodní workshop PULCHRA a nechte se inspirovat badatelskými projekty z 10 evropských zemí, které propojují nejen školy a místní komunity, ale i prakticky mění místní prostředí k lepšímu.
Najdete v něm nejen nápady, jak učit fyziku venku, ale i příklady nejrůznějších badatelských aktivit ze škol. Dozvíte se v ní i jak naplánovali a vybudovali školní zahradu v ZŠ Židlochovice a další inspiraci. Stáhněte si nové číslo zdarma.
Badatelství je od samého počátku součástí projektu PULCHRA. V rozhovoru s Hankou Svobodovou, se dozvíte, jak vnímá badatelství jedna z konzultantek škol z PULCHRA projektu a jaké vidí možnosti využití této metody ve školních projektech.
Podívejte se skrz dobové fotografie do Teplic ´89, kde se k revoluci přidali také kvůli vysokému znečistění místní přírody! Můžete tak objevovat chemické, biologické i historické souvislosti 17.listopadu 1989.
Zkuste si přečíst zajímavosti nejen o těch slovenských, kterých se bojí i medvědi. Entomolog Adrián Purkart vám jich v rozhovoru odhalí mnohem více. Můžete je využít při vašem školním bádání o nich.
Kolik života najdeme v 1 m³ půdy? Kolik kroužkovců, mnohonožek, chvostoskoků a hlístic v ní můžeme pouhým okem zahlédnout? Mnohem víc se dozvíte z krátkého článku z Lipky k půdnímu životu spolu s představením půdních pomůcek.
Podzimní badatelská rychlovka! Přinášíme vám inspiraci přímo do výuky, nacvičte s žáky 3. badatelský krok - ZAZNAMENÁVÁNÍ POKUSU a vytvořte si k tomu vlastní pomůcku - barevnou fenologickou škálu.
Andrea Tláskalová, autorka nové publikace pro učitele, je naší zkušenou mentorkou a s trochou nadsázky lze říct, že jinak než venku a badatelsky už snad ani neučí! S radostí jí gratulujeme k vydání vlastní knihy!
Chcete s žáky přemýšlet a bádat nad potravinovou pyramidou v ekosystému.
Využijte nadační výzvy Bezva chemie, aby byla vaše výuka žáky oslovila a měli jste k ní dostatek pomůcek.
Seznámíte se se základními badatelskými kroky a nebudou chybět ani zkušenostmi z praxe.
I čeští studenti umí bádat a jsou úspěšní. Příště můžou být i z vaší školy!
Badatelé nemusí jen zkoumat, ale proměňují i své okolí. Projekt Praha kvete, může přinést louku i vám, i mimo Prahu.
Badatelé všech českých a moravských zemí spojte se! V Ekocentru Loutí se v polovině srpna sešli mentoři badatelského programu GLOBE.