Novinky

Inspirace k badatelské výuce? Jak vypadá a funguje badatelství ve školní praxi? To jsou novinky z badatelského světa!

Jak a proč vysadit les na školní zahradě?

Zveme vás na webinář 22. března! Přijďte si poslechnout, proč a jak si pořídit přírodní učebnu přímo u školy, a jak na tom spolupracovat s obcí.

Badatelský seminář na konci světa 17.dubna

Zveme vás na seminář Badatelsky orientované výuky v Ekocentru Huslík u Poděbrad.

Graf pocitů

Máme pro vás drobný tip na pomůcku k sebehodnocení žáků po badatelské výuce a zároveň pozvánku na blížící se seminář na toto téma.

Nastartujte badatelství v roce 2023

Letos vás proškolíme i na místech, kde byste nás nečekali. Prohlédněte si čerstvou nabídku jarních badatelských seminářů.

Družice - Co dělají a jak a proč nám létají nad hlavou?

Zveme vás i vaše žáky na vesmírný webinář

Nový online kurz vám pomůže učit o klimatu

Považujete vzdělávání o klimatu za důležité, ale nevíte, jak do toho? Už o klimatické změně učíte a chcete se vzdělávat dál? Pracujete s mladými lidmi ve věku 12-16 let? Potom je nový online kurz připravený právě pro vás!

O půdě do hloubky - zveme vás na webinář

Hledáte inspiraci, jak učit o půdě, aby to žáky bavilo, a co nejvíc věcí si mohli sami prakticky vyzkoušet? Chcete vést žáky k uvědomění, jak moc je pro nás půda důležitá, nejen jako zdroj obživy, ale i pro zmírnění dopadů klimatické změny?

Objednejte si badatelské kafe - dostanete i osvědčení

Chcete vědět, o čem a jak se bádá na jiných školách? Máte chuť sdílet své úspěchy, dotazy či výzvy, se kterými se potýkáte při bádání? Zastavte se na kus řeči v našem Badatelském café.

Online badatelská konference 2022

Bádáte? Vyzkoušejte si prezentování online a inspirujte se navzájem.

Horký podzim začíná!

Pusťte se s dětmi do plnění výzev zaměřených na změny klimatu a její dopady na přírodu ve vašem okolí.

Badatelské semináře na podzim 2022

Srdečně vás zveme na badatelské semináře na živo. V Praze a Valašském Meziříčí.

Zajímá vás, jak školy bádají v praxi? Přijeďte na GLOBE Games!

Na konci května proběhne největší studentská konference v České republice. Rádi vás přivítáme mezi posluchači.

Objevte skrytou část stromů ve virtuální galerii

Umíte si představit jak vypadá kořenový systém stromů? Pohlédněte do virtuální galerie Univerzity ve Wageningu. Obrázky 180 středoevropských dřevin krásně zachycují tuto skrytou část stromů a některé z nich vás možná překvapí!

Úvodní badatelský seminář

Srdečně vás zveme na jarní badatelské semináře na živo. V Praze a České Třebové.

Jak hodnotit při bádání?

Jedna - dvě - tři - čtyři - pět. Stačí? Nebo máte někdy pocit že je to málo? Pokud učíte badatelsky, možná jste také narazili na otázku Jak při bádání hodnotit žáky? Přijďte na seminář!

Pozor, jarní online kurz UČÍME BADATELSKY začíná!

Během 7 týdnů Vás provedeme metodou badatelsky orientovaného vyučování a získáte materiály a tipy do výuky. Vše si vyzkoušíte v praxi a po celou dobu Vám rádi poradí zkušení badatelští učitelé a metodici vzdělávacího centra TEREZA.

Odložená známka

Hodnocení k BOV určitě patří. Někdo během bádání i známkuje, někdo ne. Vyzkoušejte třeba aktivitu "Odložená známka", kterou můžete využít při hodnocení správně formulované hypotézy ve chvíli, kdy tuto dovednost nacvičujete.

Ptačí hodinka 2022 je tady!

Pomáhejte České společnosti ornitologické sčítáním ptáků.

Vzdělávací centrum TEREZA a Badatele.cz Vám přejí poklidné svátky. Vyražte i ve sváteční čas ven

A co tam? To vám poradí náš adventní kalendář. Nápady z něho určitě využijte nejen ve svátečních či novoročních dnech.

Jak vypadá badatelský projekt? Co s žáky můžu dosáhnout?

Přijďte na otevřené online/setkání GLOBE škol, kde žáci představí své školní projekty na plánované setkání GLOBE/škol. Budou je i konzultovat s odborníky, aby je do setkání vypilovali do dokonalosti.

Jak školy v Evropě mění své okolí?

Připojte se na mezinárodní workshop PULCHRA a nechte se inspirovat badatelskými projekty z 10 evropských zemí, které propojují nejen školy a místní komunity, ale i prakticky mění místní prostředí k lepšímu.

Nové číslo časopisu Školní zahrada je tu a spolu s ním bádání venku

Najdete v něm nejen nápady, jak učit fyziku venku, ale i příklady nejrůznějších badatelských aktivit ze škol. Dozvíte se v ní i jak naplánovali a vybudovali školní zahradu v ZŠ Židlochovice a další inspiraci. Stáhněte si nové číslo zdarma.

Badatelství ve školních projektech PULCHRA

Badatelství je od samého počátku součástí projektu PULCHRA. V rozhovoru s Hankou Svobodovou, se dozvíte, jak vnímá badatelství jedna z konzultantek škol z PULCHRA projektu a jaké vidí možnosti využití této metody ve školních projektech.

Jak propojit badatelství s naším svátkem svobody? Třeba přes historický výlet na Teplicko!

Podívejte se skrz dobové fotografie do Teplic ´89, kde se k revoluci přidali také kvůli vysokému znečistění místní přírody! Můžete tak objevovat chemické, biologické i historické souvislosti 17.listopadu 1989.

< předchozí 123456789101112... další > 

(celkem 273 položek )

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2023. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons