Semináře

Zde najdete aktuální nabídku seminářů. Vyberte si ten správný a bádejte s námi!

Pořád si říkáte, že bádání nejde zařadit do výuky? Nevěříme!

Ještě jednou jsem Vám chtěla všem poděkovat za milý seminář. Hned na druhý den jsem nečekaně suplovala fyziku v 6. třídě a tak jsem narychlo přišla do hodiny a využila poznatky ze semináře - Výroba káči bez manuálu. Ukázalo se, jak jsem ostatně předpokládala, že to žáky i žákyně moc bavilo a všichni se spolupodíleli a vymýšleli. Nejrychlejší v řešení byl chlapec, který je jinak mezi mnoha učiteli značně neoblíben pro svou živou a spontánní povahu, a tímto svým technickým činem si vydobil pozornost a pozitivní uznání celé třídy :) 
S výrobou pokračovali žáci i sami o přestávce, čímž překvapili dozor konající učitelku, protože seděli zaujatě ve třídě a kutili, místo aby lítali po chodbě.Těším se na realizaci dalších projektů z Bádálka :)  Díky moc celému týmu, skvělá práce!
Markéta
Účastnice vzdělávacího semináře projektu Badatelé.cz 

Badatelský seminář pro začátečníky

Chcete učit přírodovědné předměty tak, aby to žáky bavilo, posílilo jejich vztah k přírodě a měli chuť pečovat o své okolí? Přihlaste se na badatelský seminář! Seznámíme vás s osvědčenou metodou, která vám pomůže s žáky bádat v přírodě namísto zapisování a opakování v lavicích.

Cena: 1500,- Kč nebo 1700,- Kč. Zvolte si svoji variantu podle toho, jestli máte zájem i o metodiku Průvodce pro učitele BOV za zvýhodněnou cenu - samostatně za 350,- Kč možno zakoupit ZDE 

6. 6. 2023, 10:00-17:00 hod. v Praze v TEREZE - Haštalská 17, Praha 1 - PŘIHLÁSIT SE do 28. 5. 2023

Seminář je akreditovaný MŠMT a každý účastník obdrží certifikát o absolvování 8 vyučovacích hodin vzdělávání.

 

7týdenní online kurz UČÍME BADATELSKY

Díky kurzu získáte:

  • metodu badatelsky orientovaného vyučování, která staví na přirozené zvídavosti a vede žáky k aktivitě. Žáci díky ní učivo lépe pochopí, zapamatují si a učení je bude bavit
  • expertní podporu zkušených učitelů a metodiků TEREZY
  • možnost sdílet své zkušeností a otázky během dvou online setkání i v uzavřené Facebookové skupině
  • pracovní listy a lekce do výuky i postup, jak sestavit vlastní badatelskou lekci
  • osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu
  • studijní materiály dostupné 2 roky

Jarní běh online kurzu 2023 právě běží. Ale rádi vás uvidíme v tom dalším. Když nám na sebe necháte kontakt, ozveme se vám.

Objednejte si: Badatelský seminář na klíč

Tým badatelského programu GLOBE vám připraví školení přímo na míru vašemu pedagogickému sboru.

Cílem semináře "Badatelsky orientované vyučování" je proškolit pedagogy v metodě badatelsky orientovaného vyučování (dále BOV) přírodovědných předmětů. BOV je moderní směr výuky přírodovědných předmětů (v zahraničí znám pod zkratkou IBSE - Inquiry-Based Science Education), který klade důraz na aktivní metody učení. Účastníci semináře se seznámí s metodou BOV formou příkladů dobré praxe ze škol, které již takové badatelské aktivity realizují. Vyzkouší si sami některé dílčí úkoly (výuková hodina, nácvik badatelských dovedností u žáků aj.) a naplánují si, jak by metodu BOV mohli využít ve své výuce.

Délka semináře:  6h

Lektorský tým:  Lektorujeme ve dvoučlenném týmu - metodik z TEREZY + mentorský učitel. 

Akreditace: Badatelský seminář na klíč je akreditován MŠMT a po jeho absolvování obdrží účastníci certifikát. 

Cena: 1.500,- za účastníka nebo 25.000,- za skupinu

Počet účastníků: 10 - 25 

Preferujeme platbu fakturou. Ale je možné i vystavit DPP lektorům.

Objednávka semináře na klíč: Vendula Jansová, vendula.jansova@terezanet.cz, 604 827 132

 

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2023. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons