Semináře

Zde najdete aktuální nabídku seminářů. Vyberte si ten správný a bádejte s námi!

Pořád si říkáte, že bádání nejde zařadit do výuky? Nevěříme!

Ještě jednou jsem Vám chtěla všem poděkovat za milý seminář. Hned na druhý den jsem nečekaně suplovala fyziku v 6. třídě a tak jsem narychlo přišla do hodiny a využila poznatky ze semináře - Výroba káči bez manuálu. Ukázalo se, jak jsem ostatně předpokládala, že to žáky i žákyně moc bavilo a všichni se spolupodíleli a vymýšleli. Nejrychlejší v řešení byl chlapec, který je jinak mezi mnoha učiteli značně neoblíben pro svou živou a spontánní povahu, a tímto svým technickým činem si vydobil pozornost a pozitivní uznání celé třídy :) 
S výrobou pokračovali žáci i sami o přestávce, čímž překvapili dozor konající učitelku, protože seděli zaujatě ve třídě a kutili, místo aby lítali po chodbě.Těším se na realizaci dalších projektů z Bádálka :)  Díky moc celému týmu, skvělá práce!
Markéta
Účastnice vzdělávacího semináře projektu Badatelé.cz 

Pozor, jarní online kurz UČÍME BADATELSKY začíná!

15. března spustíme akreditovaný online kurz UČÍME BADATELSKY

Během 7 týdnů Vás provedeme metodou badatelsky orientovaného vyučování a získáte materiály a tipy do výuky. Vše si vyzkoušíte v praxi a po celou dobu Vám rádi poradí zkušení badatelští učitelé a metodici vzdělávacího centra TEREZA.

Podrobné informace
www.ucimebadatelsky.cz

 

Úvodní badatelský seminář 

Chcete učit přírodovědné předměty tak, aby to žáky bavilo, posílilo jejich vztah k přírodě a měli chuť pečovat o své okolí? Přihlaste se na badatelský seminář! Seznámíme Vás s osvědčenou metodou, která Vám pomůže s žáky bádat v přírodě namísto zapisování a opakování v lavicích.

26. 4. 2022 (10:00-16:00 hod.) - Česká Třebová, ZO ČSOP Podorlicko, Podbranská 959  PŘIHLÁSIT SE
5. 5. 2022 (10:00-16:00 hod.) - Praha, Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy, Drtinova 1a  PŘIHLÁSIT SE

Cena semináře je 1500,- Kč/osobu, v ceně je metodická publikace Průvodce pro učitele BOV.
Akreditace: Badatelský seminář je akreditován MŠMT a po jeho absolvování obdrží účastníci osvědčení. 

Jak hodnotit při bádání?

Jedna - dvě - tři - čtyři - pět. Stačí? Nebo máte někdy pocit že je to málo? Pokud učíte badatelsky, možná jste také narazili na otázku Jak při bádání hodnotit žáky? Aby to dávalo smysl Vám i jim, aby mohli sledovat svůj posun, aby byli více zodpovědní za vlastní učení. Na semináři si vyzkoušíte různé metody, jak formativně hodnotit NEJEN při badatelsky orientovaném vyučování.

7. 3. 2022 (10:00-16:00 hod.)​ - Praha, Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy, Drtinova 1a  PŘIHLÁSIT SE

Cena semináře je 1330,- Kč/osobu.
Všichni účastníci na semináři obdrží tištěnou metodiku Hodnocení v badatelsky orientovaném vyučování (v hodnotě 250 Kč). 

Akreditace: Seminář zatím čeká na akreditaci MŠMT. Pokud ji nepotřebujete, ale chcete si vše prakticky vyzkoušet, využijte výhodnou cenu semináře! Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování.

Můžete si objednat i Badatelský seminář na klíč! 

Tým badatelského programu GLOBE vám připraví školení přímo na míru vašemu pedagogickému sboru.

Cílem semináře "Badatelsky orientované vyučování" je proškolit pedagogy v metodě badatelsky orientovaného vyučování (dále BOV) přírodovědných předmětů. BOV je moderní směr výuky přírodovědných předmětů (v zahraničí znám pod zkratkou IBSE - Inquiry-Based Science Education), který klade důraz na aktivní metody učení. Účastníci semináře se seznámí s metodou BOV formou příkladů dobré praxe ze škol, které již takové badatelské aktivity realizují. Vyzkouší si sami některé dílčí úkoly (výuková hodina, nácvik badatelských dovedností u žáků aj.) a naplánují si, jak by metodu BOV mohli využít ve své výuce.

Délka semináře:  6h

Lektorský tým:  Lektorujeme ve dvoučlenném týmu - metodik z TEREZY + mentorský učitel. 

Akreditace: Badatelský seminář na klíč je akreditován MŠMT a po jeho absolvování obdrží účastníci certifikát. 

Cena: Standartní cena akreditovaného semináře je 15 000 Kč (cena se může lišit, dle konkrétních podmínek a počtu účastníků). Preferujeme platbu fakturou. Ale je možné i vystavit DPP lektorům.

Objednávka semináře na klíč: Vendula Jansová, vendula.jansova@terezanet.cz, 604 827 132

 

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons