Bádat o reálných problémech světa - změně klimatu, ale jak?

Chybí vám metody a informace pro výuku o změně klimatu? Nová metodika, aktivity i elearning k tématu jsou na světě.

Bádat o reálných problémech světa - změně klimatu, ale jak?

Tags: inspirace

Brněnská Veronica vydala odborný text, který shrnuje poznatky ke změně klimatu. Doplnila ho i metodickou příručkou k tématu, která je sice určená hlavně pro lektory středisek EV. Ale jistě v ní najdete i inspiraci do vaší výuky. Oba materiály jsou volně ke stažení. 

Aktuálně i vzdělávací oddělení Člověka v tísni Varianty připravily k tématu pro vás - pedagogy elearningový kurz, který vám problém také více vysvětlí a inspiruje vás, jak o něm učit. 

Také k výuce o změně klimatu pořádá 11.3.2020 brněnská Lipka pro pedagogy seminář - Klimatická změna a jak o ní učit dnešní generaci. A chcete-li své badatele podpořit  v ochraně planety, klimatu ap. a ještě k tomu bydlíte v Brně či okolí, nabídněte jim i letní příměstský tábor E-mise také od Lipky.

Pokud pracujete se středoškoláky, můžete jim nabídnout, aby sami vyrazili na březnovou víkendovou badatelskou akci od společnosti NaZemi Podhoubí:klimatická změna.

 

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons