Hodina Země se blíží. Připojíte se?

V krátké době se už podruhé připomínají změny klimatu. Světový fond na ochranu přírody vyhlašuje již tradiční Hodinu Země."Zhasněte" s vašimi studenty" i vy!

Hodina Země se blíží. Připojíte se?

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) v roce 2007, která má upozorňovat na problém změny klimatu. První ročník se rozjel v Austrálii, zapojilo se do něj více než 2miliony lidí a na hodinu zhasla i slavná budova australské opery! Symbolické zhasnutí světel na Hodinu Země se během let rozšířilo po celém světě. V roce 2010 se přidala i  Česká republika. Minulý rok se zapojilo na 113 obcí, včetně 16 z 26 statutárních měst. Zhaslo mnoho významných historických památek jako pražská Petřínská rozhledna, brněnský hrad Špilberk či plzeňská katedrála sv. Bartoloměje. Řada obcí si navíc dobrovolně uložila různé klimatické závazky.  Akce, která se tradičně koná vždy poslední sobotu v měsíci březnu, letos připadá na 30. března od 20.30 do 21.30 a opět se do ní zapojí mnoho malých i velkých měst, památek i jednotlivců.

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons