I nejlepší učitel světa ví, že věda a bádání ve výuce je základ

Rok 2019 má svého nejlepšího učitele světa! Je jím Keňan Peter Tabichi, který dobře ví, že bádání je při vzdělávání důležité!

I nejlepší učitel světa ví, že věda a bádání ve výuce je základ

Tags: inspirace ze zahraničí

Františkánský mnich a učitel Peter Tabichi z Keni se ve své praxi potýká s mnoha překážkami - od chudoby, hladomoru přes kmenové půtky až po téměř 60dětí naráz v třídě a mnohé další. I tak  se stal letošní vítězem mezinárodní učitelské ceny Global Teacher Prize vyhlašovanou londýnskou, ale po celém světě působící Nadací Varkey podporovanou řadou známých osobností - např. Billem Gatesem, Billem Clintonem nebo Tony Blairem. Tento keňský učitel klade velký důraz na popularizaci vědy mezi dětmi. Považuje ji za jeden ze základů vzdělávání. Organizuje ve škole věděcký klub, navrhuje s žáky vědecké projekty a i přes jediný funkční počítač ve třídě kještě s kolísajícím připojením na internet ho využívá ve více než polovině lekcí ap. Letos také usiloval o účast svých žáků na mezinárodním veletrhu vědy a techniky INTEL 2019 v Arizoně v USA a jeho snaha nebyla marná. Žáci mu jeho energii vracejí a postupně jich čím dál tím víc začíná studovat vysokou školu.

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons