Máme strom roku 2020!

Na pozadí výsledků celorepublikové ankety prozkoumejte s žáky, jaký zajímavý strom roste ve vašem okolí. Jde to i distančně!

Máme strom roku 2020!

Tags: inspirace

Anketa Strom roku není jen o kráse, stáří a  pozoruhodnostech zeleně kolem nás. Ale snaží se upozorňovat i na sociální a psychologické klady, které dané stromy do měst, obcí a krajiny přinášejí.Podívejte se na aktuální finalisty a výherce roku 2020. Potom můžete s žáky začít zkoumat stromy kolem vás a najít si váš vlastní lokální strom roku. Tak to jen jednoduchá nabídka aktivity do distanční výuky, která vytáhne žáky ven od monitorů, a můžou při ní i využít i fotografování, natáčení reportáží kromě klasického bádání.

Nápady a metodické podklady, jak bádat o stromech, najděte na stránkách Učímesevenku.cz - od badatelských aktivit venkovní laboratoře, přes rukodělné činnosti až po umělecké tvoření a jistě i v dalších kapitolách. Kromě jednotlivých aktivit v těchto blocích je tu k dispozici i celý metodický balík Stromy venku, když budete trpělivě rolovat stránkou dolů.

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons