Máme vítěze v celosvětové biologické olympiádě. GRATULUJEME!

I čeští studenti umí bádat a jsou úspěšní. Příště můžou být i z vaší školy!

Máme vítěze v celosvětové biologické olympiádě. GRATULUJEME!

Tags: příběh ze školy inspirace

Biologie, ani chemie nemusí být nuda. Své o tom ví osmnáctiletý student pražského gymnázia Na Vítězné pláni Marek Pavlica, kterého nejdříve chytilo bádání nad přírodními fenomény a potom i přišly na řadu i chemické pokusy a zkoumání. Aktuálně získal zlato v celosvětové olympiádě v biologii i zeměpisu a stříbro v chemii. Tato soutěž není jen suchým zkoušením vědomostí, ale studenti  musí sami řešit úkoly, plánovat vědecké pokusy a ze získaných dat formulovat závěry. V podstatě je to příprava na dráhu vědeckého pracovníka. Vaše badání ve vyučovacích hodinách tedy může odstartovat i takový úspěch a také povedenou vědeckou kariéru. 

K většímu vědeckém nadšení může vaše studenty motivovat se i na stáž na nejrůznější pracoviště české Akademi věd. Jak probíhali minulé ročníky, se můžete podívat. Aktuální možnosti stáží najdete na stránce Otevřené vědy v průběhu listopadu. Vypisují se vždy na kalendářní rok. 

 

 

 

 

Vloženo

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat svěží badatelské novinky v momentě, když jsou čerstvé? Neváhejte a přihlašte se k odběru badatelského newsletteru.

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2021. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons