Medailonek badatelské školy: ZŠ Vsetín - Rokytnice

Jak se bádá ve vsetínské základní škole? Na otázku odpoví dlouholetí pedagogové - manželé Dopitovi.

Tags: příběh ze školy

„Očekávala jsem, že BOV  bude velkou příležitostí pro prakticky orientované žáky, kteří díky němu zažijí úspěch. Už jsem ale nečekala, že bude mít tak pozitivní vliv na kolektiv, spolupráci ve skupinách a atmosféru ve třídě", říká paní učitelka Liběna Dopitová.

Tomáš Dopita dodává: „Je to metoda pro učitele náročná na přípravu. Může se stát, že se nějaká hodina nepovede, ale to je malá ztráta. Protože když vydržíte těžký začátek, tak se vám touto metodou podaří nastartovat žáky do práce. Nejde to hned, je třeba jednotlivé dovednosti nacvičovat a zvykat je na to, že mají být aktivní.“

Pedagogové se zájmem o badatelsky orientované vyučování se nyní mohou s oběma učiteli setkat osobně. Základní škola ve Vsetíně - Rokytnici je jednou z expertních badatelských škol. To znamená, že na této škole mohou učitelé navštívit setkání věnované sdílení zkušeností s uplatněním metody BOV ve výuce. Na škole budou během podzimu také probíhat náslechy ve třídách s rozborem hodin. Učitelé díky nim mají unikátní možnost nahlížet přímo do hodin badatelsky orientovaného vyučování.

První setkání učitelů věnované sdílení zkušeností s badatelstvím proběhne 1. 12. Na další se můžete těšit v novém školním roce. Neváhejte a vyberte si z nabídky termínů!

 

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons