Nepropásněte Noc vědců, oslavu 100 let české vědy!

Tento pátek 5.10. oslavujeme českou vědu! Po celé České republice probíhá přehršel zajímavých akcí pro veřejnost ke 100.výročí české vědy. Neváhejte!

Nepropásněte Noc vědců, oslavu 100 let české vědy!

Tags: inspirace

Noc vědců, která vznikla už v roce 2005 z podnětu Evropské komise, otvírá po celé Evropě pro veřejnost dveře vědy - dveře univerzit, vědeckých a výzkumných pracovišť, science center a dalších míst. Jejím cílem je bořit mýty o vědcích a vědkyních jako lidech zavřených v laboratořích a ukázat nejširší veřejnosti, že jsou také jen „obyčejní lidé“, kteří vykonávají práci přínosnou pro každého z nás. Po celé České republice tak můžete zdarma zažít  komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, vědecké show, hudební vystoupení ap., jež vám představí vědu jako zajímavou a zábavnou věc. Program je letos snadno přístupný přes mobilní aplikaci, která vám snadno a rychle poradí, co zajímavé se kolem vás děje.Příjemnou  věděckou páteční noc!

 

 

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons