O studentech a klimatu bylo slyšet!

Studenti stávkovali za klima.Planeta B totiž podle nich není k mání a nečinnost politické reprezentace po celém světě k problému jim přijde skandální.

O studentech  a klimatu bylo slyšet!

Tags: příběh ze školy

V pátek 15.3. proběhla studentská stávka za klima. Čeští středoškoláci se připojili k mezinárodní výzvě Fridays for future upozorňující na nečinnost politiků celého světa ke změnám klimatu ohrožující jejich budoucnost. S konkrétní výzvou k české vládě a parlamentu vyrazili do ulic na mnoha místech republiky. Překvapivě na ně nezapomněli na ně ani české deníky (iDnes, Lidové noviny, Hospodářské noviny ap.) či Česká televize, které o několika tisících studentech v ulicích Prahy, Brna, Liberce, ale i menších měst jako je Pelhřimov, Třebíč a dalších, informovali. Za prohlášení studentů se postavili i vědci a politici dostali 2týdny k "reakci". Mluvíte se svými studenty o změnách klimatu? Co si o nich myslí? Využijte k tomu např. badatelské lekce Klima v úzkých.

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons