Reportáž z terénu - ZŠ Dělnická, Karviná

Nechte se inspirovat tím, jak na ostatních školách badatelství frčí. Co dělají třeba v Karviné?

Reportáž z terénu - ZŠ Dělnická, Karviná

Reportáž z terénu - ZŠ Dělnická, Karviná

Motivace pomůckami...

  • Motivace pomůckami
  • Motivace pomůckami
Tags: příběh ze školy GLOBE

Rádi bychom se s vámi podělili o milou zprávu paní učitelky Jany Divišové ze ZŠ Dělnická v Karviné. Popisuje v ní, jak nastartovali ve škole nový - badatelský - školní rok.

"Pustila jsem se taky do bádání. Vyzkoušela jsem námět Petra Jaroše (ZŠ Frýdek-Místek, Lískovec) Co mají pomůcky společného? Rozšířila jsem okruh pomůcek a protože jsme doposud se všemi nepracovali, dodala jsem jako nápovědu lístečky s názvy.Úkolem bylo pomůcky roztřídit podle oborů, pojmenovat a popsat, k čemu slouží. Aktivita fungovala parádně! Motivace jako hrom! Děcka byla nadšená a dlouho jsme na konci diskutovali a plánovali, s čím budeme letos pracovat a do čeho se pustíme. Je jasné, že vše se nám nepodaří uskutečnit, ale nová chuť do práce je tu!" 

Zajímá vás, jak vypadá aktivita Co mají pomůcky společného? Je to jedna z badatelských aktivit programu GLOBE. Programu, který se bádání věnuje systematicky a do hloubky. Zapojte se také. 

 

Chci o GLOBE zjistit více

 

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons