Sametová revoluce očima přímých svědků? Bádejte se studenty nad jejich názory.

Videa ukazují i "moravský a středoškolský" pohled na revoluci.

Sametová revoluce očima přímých svědků? Bádejte se studenty nad jejich názory.

Tags: inspirace online/výuka

Svědectví studentských vůdců z roku 1989  vám nabídne pohled na revoluci očima M. Mejstřík, Pajerová, Žáček, Benda. Co je dovedlo ke stávce? Jak ji prožívali? Jak podel nich proběhl 17.listopad 1989 a jak ho vidí dnes. Podobné svědetcví nabízí i dokument Po roce a opět po roce. Ten však pracuje s portréty sedmi osobností, které se však do Sametové revoluce také aktivně zapojily - Marta Kubišová, Martin Mejstřík, Michael Kocáb, Kryštof Rímský, Vladimír Němec, Jan Ruml a Petr Čepek. 

A jak vidí revoluci studenti dnes?  A ještě její obraz v brněnské metropoli? Podívejte se na sestřih dobových zpráv Československé televize Brněnský listopad. Další soudobý studentský pohled nabízí i dokument Plné ruce revoluce, které je zas propojeno se Slezskou univerzitou. Oba dokumenty najdete zde.

Jaká byla atmosféra ve společnosti kolem revoluce? Jak ji zažívali lidé a studenti mimo Prahu? Režisér Krejčík ji představuje v autentickém dokumentu  Maturita v listopadu. Ten poskytuje i soudobý pohled tehdejších studentů na prožité situace. Přibližuje revoluční čas i očima středoškolských studentů, kteří chtěli své vysokoškolské kolegy z venkova podpořit.

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons