Týden globálního vzdělávání - věnujme se ve výuce globálním tématům.

Metodické podklady od nejrůznějších vzdělávacích organizací nechybí!

Týden globálního vzdělávání - věnujme se ve výuce globálním tématům.

Tags: inspirace aktuální problémy ŽP

Mezinárodní Týden globálního vzdělávání Global Education Week (16-22.11.2020) dnes právě začal. Tentokrát se pod heslem Klima se mění a my s ním!  věnuje tématu Změny klimatu.

Nevíte, jak o tomto složitém tématu učit? Organizace sdružené ve fóru FORS vám nabízejí nejrůznější materiály a aktivity, jak s klimatickou změnou ve výuce pracovat.

K motivaci můžete využít i nejrůznější videa. Pro menší žáky je tu Největší lekce pro svět (6:22 - titulky jsou jen v prvních několika vteřinách, jinak je video česky), jejíž 2.díl (4:39) inspiruje i k řešení, jak může každý s problémem pomoci. Široké věkové publikum nepohrdne krátkým animovaným spotem (1:03) zvířecí konference Máme plán pro Zemi.

Pro starší žáky můžete využít vlivu a sílu slov známých českých osobností z videa Česko mění svět (3:00). K podpoře ochrany klimatu se přihlásila např. i Dana Drábová, jaderná fyzička a předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost spolu s dalšími českými osobnosti v rámci speciálu Pálí nás klima. V této kampani najdete i zajímavé vizuální a další podklady k výuce. I NASA už zveřejnila srovnávací snímky, jak se mění povrch Země vlivem změn klimatu. 

Další nejen motivační inspiraci pro výuku ( výukové lekce, PL ap.) naleznete ve výše zmiňovaném balíčku metodických materiálů  organizací v aliance FORS - viz výše.

 

 

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons