Učíte o problémech amazonském pralesa? Použijte ve výuce dopis domorodé náčelnice!

Ta oslovuje světové lídry k záchraně Amazonie.

Učíte o problémech amazonském pralesa? Použijte ve výuce dopis domorodé náčelnice!

Tags: inspirace

Nemonte Nenquimová, domorodá náčelnice amazonského národa Waraoni píše dopis světovým lídrům. Vyzývá je k zastavení jeho ničení. Využijte překlad jejího autentického dopisu k diskuzi (i online) nebo jiné aktivitě k tomuto globálnímu problému! Její argumenty jsou jednoduché a srozumitelné, a přece tak zásadní.

Pokud se ve výuce dlouhodobě věnujete globálním tématům, můžete využít lekce neziskové organizace ADRA, které se věnují všem 17globálním cílů udržitelného rozvoje OSN (SDGs).

Pro  výuku o nich vznikly i krátké motivační spoty. Pro menší žáky kreslená Největší lekce pro svět (titulky jsou jen v prvních několik vteřinách, jinak je video česky), ke které je i 2.díl cílící na řešení problémů. Na stránkách OSN pro ně  najdete i další materiály pro výuku.  Pro starší žáky je vytvořený jak spot s českými známýni osobnostmi, které je můžou motivovat k zájmu o globální problémy. Příp. mezinárodní spot s titulky více ilustrující tyto problémy.

Vloženo

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat svěží badatelské novinky v momentě, když jsou čerstvé? Neváhejte a přihlašte se k odběru badatelského newsletteru.

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2021. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons