Užijte si mezinárodní víkend s vodou a lesy.Čekají nás Světové dny!!

Tak je oslavte a odpočiňte si od stresu v přírodě - v lese nebo u vody!

Užijte si mezinárodní víkend s vodou a lesy.Čekají nás Světové dny!!

Tags: inspirace

V sobotu 21.3 je Mezinárodní den lesů! Podívejte se, jak ho můžete v lese oslavit. Inspiraci najdete  v materiálech program Les ve škole, Učíme se venku nebo pro ty menší na Jdeteven.cz. Zamyslet se můžete nad šiškami, probouzením pupenů nebo si užít stromový příběh, který vás postrčí k sázení stromů, ať už ve škole nebo doma s rodinou.

V neděli 22.3. tu máme Světový den vody. Skvělá příležitost vyrazit ven a objevit v krajině potoky, potůčky a prameny. Pokud je to vhodné, můžete z nich vodu i ochutnat nebo na nich postavit vodní mlýnek! Prozkoumat můžete vsakování vody do půdy, svous spotřebu pitné vody a porovnat její balenou a tekoucí "verzi" , vznik mraků, které s vodou úzce souvisí, nebo i příběh Aralského jezera. Pokud chcete s žáky bádat o vodě dlouhodobě, ponořte se do aktivit Tématu roku Pixel vody programu GLOBE, kterým je právě voda!

Další inspiraci najdete v  našich badatelských lekcích pro 1. a 2.st.ZŠ.

 

Vzdělávací centrum TEREZA , pod které Badatele.cz patří, také chce podpořit rodiče a učitele v online učení i učení doma. Nabízí své materiály zdarma ke stažení.

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons