Užitečně bádat s mobilem venku není pedagogický oxymorón!

Naopak! Chytré telefony a jejich aplikace můžete účinně venku využít pro aktivní bádání a poznávání života kolem. Nabízíme vám tipy, jak na to.

Užitečně bádat s mobilem venku není pedagogický oxymorón!

Projekt Učímese venku vzdělávacího centra TEREZA přináší inspiraci, jaké aplikace ke zkoumání přírody jsou k mání a k čemu jsou dobré.

Mezinárodní badatelský program GLOBE jich ještě pár dalších přidává. S aplikací GrowApp můžete zachytit fenologické změny stromů ve vašem okolí.

Pl@ntNet vám zas pomůže rozkrýt botanické hádanky kolem vás. Speciálně k poznávání invazních druhům vám do výuky nabízíme  již ověřenou lekci.

Chcete-li žákům ukázat, že vlastně neví, jaká je opravdová tma, tedy fenomén světelného znečištění a krásu hvězd, kampaň GLOBE at night programu GLOBE pro vás má aplikaci i pro tyto účely.

Jste-li spíše humanitního zaměření, můžete pomocí questů, které vytvořili školy programu GLOBE, bádat nad historií  a zajímavostmi českých měst.

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons