Za středoškoláky a ochranu klimatu se staví i akademici!

Středoškolské hnutí za ochranu klimatu Fridays for future dlouhodobě získává další podporu svých myšlenek. Už se přidává i zdráhavá akademická obec!

Za středoškoláky a ochranu klimatu se staví i akademici!

Myšlenky na ochranu klimatu na svém  letošním 10.zasedání podpořil Akademický senát Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Na setkání 9.5. se diskutovalo pouze o formální stránce oficiálního usnesení, o cílech středoškoláků nebylo pochyb! Senát dokonce vyzval své vysokoškolské studenty, aby své mladší kolegy posílili při jejich demonstracích.

Ani pedagogická fakulta UK nezůstala pozadu. Její akademický senát se v hlasování 14.5. 2019 připojila k hlasu kolegů filozofů. Podporuje jak středoškolské hnutí, tak také své studenty a studentky, kteří se k němu přidali a přidají.

Hnutí na mezinárodní úrovni podpořil i papež František, když se v dubnu setkal s jeho zakladatelkou Gretou Thunbergerovou. Aktuálně se česká větev Fridays for future zapojit do další mezinárodní stávky 24.5.! Diskutuje o klimatu se svými středoškolskými badateli? Mluvíte s nimi o jejich klimatické budoucnosti? Vyjdou do ulic i vaši studenti? Stávkovat se bude opět po celé zemi.

Vloženo
© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2022. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons