Ze Zbirohu došli kvůli ochraně želv až do Indonésie

I čeští školáci umějí chránit mořské druhy. Podívejte se, jak to udělali v Základní škole J.V. Sládka

Ze Zbirohu došli kvůli ochraně želv až do Indonésie

Tags: příběh ze školy projekty inspirace aktuální problémy ŽP

Žáci, rodiče i přátelé školy na jaře vyrazili až na Borneo, aby pomohly chránit mořské želvy. Nevěříte? Máte pravdu! Šlo o školní projekt, ve kterém zmínění chodili samostatně na výlety do přírody, sčítali kilometry a za každých pět ušlých kilometrů poslali korunu na platy ochranářů z organizace Chráníme mořské želvy. Tímto způsobem společně imaginárně "ušli" oněch neuvěřitelných 10 715 km až na Borneo! Nejenže  v době nouzových opatření trávili čas venku, ale zároveň při tom podpořili výběrem peněz ochranu želv a šířili informovace o potřebě jejich ochrany dál. Na tu nakonec přispěli 2143 Kč na transparentní účet  zmíněné organizace, se kterou dlouhodobě spolupracují.

A to není poprvé co se do ochrany želv takhle opřeli. Už v roce 2018 na jejich ochranu nejen vydělali 17 620Kč, ale dál se o nich učili a sečvičili toto krátké divadelní představení. V roce 2019  zase našli jiný způsob podpory ochrany želv. Jaký? To vám poví sami v krátkém videu.

Chcete se i vy dozvědět něco o ochraně mořských živočichů. Vyražte  s Greenpeace teď  o prázdninách ve vybraných městech na terénní vzdělávací hru - Velrybí poselství!

 

 

                                                                                                                                                                                                                             

Vloženo

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat svěží badatelské novinky v momentě, když jsou čerstvé? Neváhejte a přihlašte se k odběru badatelského newsletteru.

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2021. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons