Zasaď semínko, co se stane?

Chcete s dětmi badatelsky zkoumat vaši školní zahradu nebo jen tak pozorovat růst rostlin v květináči, ale nemáte co sázet? Založte si Semínkovnu! Přiložená lekce nabízí lákavou motivaci ale také pracovní list pro žáky.

Dokument
Učitel: Jitka Macenauerová
Škola: ZŠ Svitavy

Využijte Semínkovnu ve vašem městě nebo ji prostě ve vaší škole sami založte tak, jako žáci ze Svitav https://www.youtube.com/watch?v=eLeey9Uec1w. Budete tak mít dost semínek do další sezóny na všechna Vaše bádání. Iniciativa Semínkovny vznikla v Čechách v roce 2015  a to na podporu svobodného sdílení osiva, semenaření a přírodního zahradničení. Vzorem jí byly francouzské Les Grainotheques a americké The Seedbanks. Semínkovny jsou místem, kde mezi sebou  nadšení zahradníci mohou bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek. Osivo by mělo být výhradně v „bio“ kvalitě, tedy nemořené a  z chemicky neošetřovaných rostlin. Může jít o výsledek domácího semenaření. Semínka jsou nabízena bezplatně v malých dávkách pouze pro osobní spotřebu a obecně v nich platí určitá pravidla. Volný prodej osiva je totiž legislativně omezen. Semínkovny jsou svobodná iniciativa pro každého. Kdokoliv může semínkovnu založit a propagovat ve svém okolí. Jak s dětmi začít téma Semínkoven vám pomůže přiložený badatelský pracovní list pro žáky, který je také inspirací od paní učitelky Macenauerové ze Svitav.

https://seminkovny.com/

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat svěží badatelské novinky v momentě, když jsou čerstvé? Neváhejte a přihlašte se k odběru badatelského newsletteru.

© TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú. 2012 - 2021. Všechna práva vyhrazena. | created by webdilna | com Licence Creative Commons