Badatelská konference 2024

 

Máte plány na Den Země? Ještě ne? Dál už nehledejte, přijeďte na Badatelskou konferenci, která proběhne 22. dubna 2024 na Gymnáziu Jana Palacha v Mělníku.  

Na této akci nesmíte chybět! Nejhezčím dárkem pro Zemi budou totiž badatelské projekty školních týmů, které mění svět k lepšímu.

 

Na co se můžete těšit?

Dopoledne představí školní týmy své projekty odborníkům na životní prostředí a ostatním badatelům. Po prezentování před „komisí“ si odpoledne užijeme Tržiště plné zábavných badatelských aktivit a her. Bude to také skvělá příležitost pozdravit přátele, které jste dlouho neviděli nebo navázat nové kontakty a spolupráci.

Program konference ke stažení ZDE.

Jak přihlásit prezentující tým? 

Svůj tým přihlásíte vyplněním online přihlášky, ve které nám napíšete i něco o vašem badatelské projektu. Na konferenci můžete prezentovat jakýkoli přírodovědný badatelsky pojatý projekt, ať už se jedná o projekt dlouhodobý, nebo jednoduché bádání, které jste uskutečnili během pár vyučovacích hodin. Inspirujte se našimi tipy, jak na dobrý badatelský projekt. 

Přihlašování probíhá od 1. do 29. února. 

Než začnete přihlášku vyplňovat, pročtěte níže organizační informace.

 

Ještě nikdy jste na Badatelské konferenci nebyli a neumíte si takové setkání představit? 

Přečtěte si článek o loňské konferenci, která proběhla v Praze na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Organizační informace 

Školní tým prezentující svůj projekt může být maximálně pětičlenný (v doprovodu jednoho až dvou pedagogů). Z jedné školy je možné přihlásit více týmů s různými projekty. 

Ubytování před konferencí si týmy můžou zařídit samostatně nebo přijet do Mělníka až ráno před konferencí. Případně je možné přespat z neděle na pondělí v tělocvičně školy s vlastním spacákem a karimatkou (80 Kč/osoba). Podrobnosti k ubytování ZDE. 

Stravování během konference: dopolední svačinu (v ceně účastnického poplatku) a oběd v masové a bezmasé variantě (lze objednat za 140 Kč na osobu) zajišťuje jídelna v budově Gymnázia.  

Účastnický poplatek 200 Kč za osobu pro školy dlouhodobě zapojené do badatelského programu GLOBE v ČR, 300 Kč za osobu pro ostatní školy.  Účastnický poplatek kromě nákladů na organizaci konference zahrnuje dopolední svačinu, NEzahrnuje žádnou další stravu, ubytování, dopravu apod.

 

Máte otázky?

Potřebujete konzultovat svůj projekt – napište Báře: barbora.hrdlickova@terezanet.cz

Máte otázku k organizaci konference – napište Vendule: vendula.jansova@terezanet.cz