Badatelská konference 2024

 

Máte plány na Den Země? Ještě ne? Dál už nehledejte, přijeďte na Badatelskou konferenci, která proběhne 22. dubna 2024 na Gymnáziu Jana Palacha v Mělníku.  

Na této akci nesmíte chybět! Nejhezčím dárkem pro Zemi budou totiž badatelské projekty školních týmů, které mění svět k lepšímu.

 

Přijeďte se podívat!

Konference se můžete zúčastnit i bez žákovského týmu jako návštěvník. Jen o Vás potřebujeme předem vědět, abychom mohli připravit jmenovku a výtisk sborníku prezentací, dostatek občerstvení (vše v ceně účastnického poplatku 150 Kč). Navíc Vám můžeme zajistit také oběd v jídelně gymnázia (140 Kč).

 

Při přihlášení vyberte variantu 1, pokud nemáte zájem o zajištění oběda. Pokud zvolíte variantu 2 (tedy i s obědem), uveďte poté prosím níže v přihlášce, zda máte zájem o masový  či vegetariánský (zeleninová polévka, řízek/zeleninovo-luštěninový karbanátek, brambory, pití). 

 

Na co se můžete těšit?

Dopoledne představí školní týmy své projekty odborníkům na životní prostředí a ostatním badatelům. Po prezentování před „komisí“ si odpoledne užijeme Tržiště plné zábavných badatelských aktivit a her. Bude to také skvělá příležitost pozdravit přátele, které jste dlouho neviděli nebo navázat nové kontakty a spolupráci.

Program konference ke stažení ZDE.

Ještě nikdy jste na Badatelské konferenci nebyli a neumíte si takové setkání představit? 

Přečtěte si článek o loňské konferenci, která proběhla v Praze na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Organizační informace 

Školní tým prezentující svůj projekt může být maximálně pětičlenný (v doprovodu jednoho až dvou pedagogů). Z jedné školy je možné přihlásit více týmů s různými projekty. 

Ubytování před konferencí si týmy můžou zařídit samostatně nebo přijet do Mělníka až ráno před konferencí. Případně je možné přespat z neděle na pondělí v tělocvičně školy s vlastním spacákem a karimatkou (80 Kč/osoba). Podrobnosti k ubytování ZDE. 

Stravování během konference: dopolední svačinu (v ceně účastnického poplatku) a oběd v masové a bezmasé variantě (lze objednat za 140 Kč na osobu) zajišťuje jídelna v budově Gymnázia.  

Účastnický poplatek 200 Kč za osobu pro školy dlouhodobě zapojené do badatelského programu GLOBE v ČR, 300 Kč za osobu pro ostatní školy.  Účastnický poplatek kromě nákladů na organizaci konference zahrnuje dopolední svačinu, NEzahrnuje žádnou další stravu, ubytování, dopravu apod.