Mám badatelské zkušenosti

a chci je dál rozvíjet

Už víte, jak s dětmi vybrat badatelskou otázku a ověřit hypotézu. Ale jak při bádání hodnotit? Jak prozkoumat zeleň na zahradě a výsledky převést do skutečné změny, aby děti viděly, že to má smysl?

I s tím vám pomohou naši konzultanti i zkušení učitelé – mentoři. Poslechněte si, co z naší nabídky jim pomáhá učit dobře badatelsky. 

Jsme tu pro vás!

V TEREZE jsme pro vás připravili metodiky, webináře, metodiky i kurzy.  Vyberte si nebo se nám ozvěte. Rádi vás poznáme a pomůžeme vám vybrat to pravé pro vás. 

Seminář Bádáme na téma…

Chcete zažít badatelskou hodinu a zároveň více prozkoumat konkrétní téma? Během seminářů Bádáme na téma zaměříme pozornost na jedno aktuální téma – např. co právě frčí ve vědeckých kruzích či se třeba hodí k ročnímu období. Semináře připravujeme ve spolupráci s odborníky a specialisty, na některých si vyzkoušíte použití zajímavých přístrojů, jiné jsou v terénu či na odborných pracovištích.

Pracovat budeme společně badatelsky, předchozí zkušenosti s metodou nejsou nutné (pokud byste chtěli provést badatelstvím více metodicky, přijďte na seminář Jak na badatelství – viz výše).

Některé z těchto seminářů počítají s účastí 2 – 3 žáků – čtěte popisky níže.

Cena: 1500 Kč pro učitele s 2-3 žáky (další učitel ze školy 800 Kč) 

Recept proti nudě? Pojďte se rýpat v půdě! – 3. 6. 2024, Praha

Co na semináři zažijete?

  • Hrabání se v zemi a zkoumání, proč je pro nás půda důležitá.
  • Poznávání živáčků, kteří v půdě bydlí – jak se jim žije a čím jsou prospěšní.
  • Práci s půdními skládačkami, kelímkovými lupami, mobilními vychytávkami, a jako třešinka na dortíku – práci s opravdovým půdním vrtákem.
  • Badatelství pod vedením charismatického zahradníka, ekologa a permakulturisty Michala Plundry. 

Seminář pro učitele a žáky 1. stupně ZŠ proběhne v Praze na komunitní zahradě na Císařském ostrově (Metrofarm) v čase 10:00 – 16:00.

Přihlaste se ZDE. 

Cena: 1500 Kč pro učitele s 2-3 žáky (další učitel ze školy 800 Kč). Cena zahrnuje i dárek – sadu pomůcek pro každou školu (kelímkovou lupu, pedologickou skládačku a klíč k určování půdních bezobratlí).

Nakopněte bádání na školní zahradě ještě víc a přikupte si publikaci Zahradní bomba z našeho e-shopu.

Seminář Jak na badatelství 2 

Na semináři se ponoříme do hlubších vod badatelské výuky, které budeme prozkoumávat pomocí badatelských lekcí. Zaměříme se hlavně na to, jak podpořit žáky v tvorbě hypotézy a jak je při bádání hodnotit.

Hodinová dotace: 8VH                 Cena: 1100Kč

Aktuálně nemáme vypsány žádné nové termíny. O vypsání webináře se dozvíte v newsletteru.

Webinář Jak na spolupráci školy a obce 

Bádání nemusí končit potvrzením nebo vyvrácením hypotézy. Pokud se vám podaří vybádat problém v okolí školy, zkuste ho řešit. Na motivaci dětí to bude mít účinek jako živá voda. Spolupracujte s místními spolky, zastupiteli nebo úřady. Na webináři se seznámíte s učiteli, kterým se to daří. Získáte tipy, jak spolu s badatelskými dovednostmi rozvíjet i aktivní občanství a dovednosti k řešení problémů. 

Délka: 90 minut 

Cena: ZDARMA 

Aktuálně nemáme vypsány žádné nové termíny. O vypsání webináře se dozvíte v newsletteru.