Mám badatelské zkušenosti

a chci je dál rozvíjet

Už víte, jak s dětmi vybrat badatelskou otázku a ověřit hypotézu. Ale jak při bádání hodnotit? Jak prozkoumat zeleň na zahradě a výsledky převést do skutečné změny, aby děti viděly, že to má smysl?

I s tím vám pomohou naši konzultanti i zkušení učitelé – mentoři. Poslechněte si, co z naší nabídky jim pomáhá učit dobře badatelsky. 

Jsme tu pro vás!

V TEREZE jsme pro vás připravili metodiky, webináře, metodiky i kurzy.  Vyberte si nebo se nám ozvěte. Rádi vás poznáme a pomůžeme vám vybrat to pravé pro vás. 

Seminář Bádáme na téma…

Chcete zažít badatelskou hodinu a zároveň více prozkoumat konkrétní téma? Během seminářů Bádáme na téma zaměříme pozornost na jedno aktuální téma – např. co právě frčí ve vědeckých kruzích či se třeba hodí k ročnímu období. Semináře připravujeme ve spolupráci s odborníky a specialisty, na některých si vyzkoušíte použití zajímavých přístrojů, jiné jsou v terénu či na odborných pracovištích.

Pracovat budeme společně badatelsky, předchozí zkušenosti s metodou nejsou nutné (pokud byste chtěli provést badatelstvím více metodicky, přijďte na seminář Jak na badatelství – viz výše).

Některé z těchto seminářů počítají s účastí 2 – 3 žáků – čtěte popisky níže.

Cena: 1500 Kč pro učitele s 2-3 žáky (další učitel ze školy 800 Kč) 

Mikroklima na vlastní kůži – 15. 5. 2024, Průhonický park

Vezměte žáky na seminář a pojďte se vzdělávat společně! Prozkoumáme rozmanitá stanoviště Průhonického parku a vyzkoušíme si klimatická měření pod vedením Josefa Brůny z Botanického ústavu Akademie Věd ČR. Zjistíme, jak vědci bádají o klimatu a jaká měření a aktivity můžete využít i ke zkoumání v okolí vaší školy. 

Seminář pro učitele a žáky 2. stupně ZŠ proběhne v Průhonickém parku a zámku v čase 10:00 – 16:00. Sejdeme se u vchodu do Průhonického parku (u pokladen). Přihlaste se ZDE do 24. 4. 2024.

Cena: 1500 Kč pro učitele s 2-3 žáky (další učitel ze školy 800 Kč) 

Recept proti nudě? Pojďte se rýpat v půdě! – 3. 6. 2024, Praha

Chcete ochutnat badatelství a vzít s sebou i žáky? Získejte zároveň inspiraci, jak učit o půdě, aby to děti bavilo a co nejvíc věcí si mohly samy prakticky vyzkoušet. Jak půda vzniká, jak moc je pro nás důležitá a jak fascinující život se skrývá pod našima nohama? Prozkoumáme to s Michalem Plundrou, profesionálním zahradníkem, ekologem a permakulturistou. 

Seminář pro učitele a žáky 1. stupně ZŠ proběhne v Praze (místo bude upřesněno) v čase 10:00 – 16:00. Přihlaste se ZDE. 

Cena: 1500 Kč pro učitele s 2-3 žáky (další učitel ze školy 800 Kč) 

Seminář Jak na badatelství 2 

Na semináři se ponoříme do hlubších vod badatelské výuky, které budeme prozkoumávat pomocí badatelských lekcí. Zaměříme se hlavně na to, jak podpořit žáky v tvorbě hypotézy a jak je při bádání hodnotit.

Hodinová dotace: 8VH                 Cena: 1100Kč

Praha - 16. 5. 2024

Seminář proběhne v prostorách vzdělávacího centra TEREZA (Praha 1) v čase 10 – 17h. Na seminář je nutné se předem přihlásit ZDE.

Otrokovice - 23. 5. 2024

Seminář proběhne v prostorách ZŠ Mánesova, Otrokovice v čase 10 – 17h. Na seminář je nutné se předem přihlásit ZDE.

Webinář Jak na spolupráci školy a obce 

Bádání nemusí končit potvrzením nebo vyvrácením hypotézy. Pokud se vám podaří vybádat problém v okolí školy, zkuste ho řešit. Na motivaci dětí to bude mít účinek jako živá voda. Spolupracujte s místními spolky, zastupiteli nebo úřady. Na webináři se seznámíte s učiteli, kterým se to daří. Získáte tipy, jak spolu s badatelskými dovednostmi rozvíjet i aktivní občanství a dovednosti k řešení problémů. 

Délka: 90 minut 

Cena: ZDARMA 

Aktuálně nemáme vypsány žádné nové termíny. O vypsání webináře se dozvíte v newsletteru.