Mám badatelské zkušenosti

a chci je dál rozvíjet

Už víte, jak s dětmi vybrat badatelskou otázku a ověřit hypotézu. Ale jak při bádání hodnotit? Jak prozkoumat zeleň na zahradě a výsledky převést do skutečné změny, aby děti viděly, že to má smysl?

I s tím vám pomohou naši konzultanti i zkušení učitelé – mentoři. Poslechněte si, co z naší nabídky jim pomáhá učit dobře badatelsky. 

Jsme tu pro vás!

V TEREZE jsme pro vás připravili metodiky, webináře, metodiky i kurzy.  Vyberte si nebo se nám ozvěte. Rádi vás poznáme a pomůžeme vám vybrat to pravé pro vás. 

Seminář Bádáme na téma…

Hledáte seminář připravený pro vaše žáky? Vezměte je s sebou a pojďte se vzdělávat společně! Seznamte se s uznávanými odborníky a specialisty, prozkoumejte vědecká pracoviště, bádejte v terénu. Na seminářích vás seznámíme s otázkami a tématy, která právě frčí ve vědeckých kruzích. Mezi nimi jistě najdete inspiraci i pro vlastní bádání.

Cena: 1200 Kč pro učitele s 2-3 žáky (další učitel ze školy 800 Kč)

Klimatické bádání v Průhonicích, 4. 10. 2023

Seminář proběhne v čase 10:00 – 16:00, v Průhonickém parku a zámku. Sejdeme se u vchodu do Průhonického parku (u pokladen).

Společně prozkoumáme rozmanitá stanoviště Průhonického parku, kde sídlí Botanický ústav Akademie Věd ČR a vyzkoušíme si klimatická měření pod vedením Josefa Brůny. Zjistíme, jak vědci bádají o klimatu a jaká měření a aktivity můžete využít i ke zkoumání v okolí vaší školy.

Na seminář se můžete přihlásit ZDE  do 26. 9. 2023.

Seminář Jak hodnotit při bádání 

Už jste to také zažili? Máte skvělou badatelskou hodinu, ale jak za ni děti hodnotit? Ať už hledáte tipy na cestu ke známkám nebo k tomu, jak předávat zpětnou vazbu a více zodpovědnosti dětem, přijďte na seminář o hodnocení (nejen) při badatelských hodinách.   

Délka: 6 vyučovacích hodin 

Cena: 800 Kč 

Česká Třebová - Ekocentrum Podorlicko, 22. 11. 2023

Na seminář se můžete přihlásit ZDE.

Badatelské inspirační setkání

Povedla se vám badatelská hodina nebo naopak nejde všechno jako po másle? Hledáte zajímavá badatelská témata? Přijďte na seminář pro badatele, kteří hledají inspiraci a chtějí sdílet své úspěchy, nápady, otázky, či výzvy, se kterými se při bádání setkávají.

Délka: 4 vyučovací hodiny 

Cena: 700Kč 

Praha - TEREZA vzdělávací centrum, 5. 12. 2023

Na seminář se můžete přihlásit ZDE.

Webinář Jak na spolupráci školy a obce 

Bádání nemusí končit potvrzením nebo vyvrácením hypotézy. Pokud se vám podaří vybádat problém v okolí školy, zkuste ho řešit. Na motivaci dětí to bude mít účinek jako živá voda. Spolupracujte s místními spolky, zastupiteli nebo úřady. Na webináři se seznámíte s učiteli, kterým se to daří. Získáte tipy, jak spolu s badatelskými dovednostmi rozvíjet i aktivní občanství a dovednosti k řešení problémů. 

Délka: 90 minut 

Cena: ZDARMA 

Aktuálně nemáme vypsány žádné nové termíny. O vypsání webináře se dozvíte v newsletteru.